Breussova masáž: Jak může pomoci při únavě

Breussova masáž: Jak může pomoci při únavě

Kouzlo Breussovy masáže

Ach jo, té únavě! Všichni ji známe, já vím. Tu pocitovou šedivou závoj, který nám brání být úplně přítomni a myslet jasně. Tu zataženou oponu, za kterou se skrývá naše skutečné já. Znáte to? Já jsem se s tím roky potýkala. Ale pak jsem objevila Breussovu masáž. Možná o tom už někdo slyšel, možná ne. Ale mohu vám zaručit, že to je jeden z nejlepších způsobů, jak se vyrovnat s únavou a znovu objevit svou vitalitu.

Jak může Breussova masáž pomoci?

Mnozí z nás mají zvyklé své tělo léčit léky, ale pravda je taková, že mnoho z našich nesnází lze léčit přirozenými postupy, jakými je například masáž. Breussova masáž patří mezi terapeutické masáže, které nejsou jen o pěkném pocitu, ale skutečně mohou přinést zásadní zlepšení životní kvality.

Breussova masáž je specifický typ terapie, která se zaměřuje na hluboké uvolnění svalů a dalších měkkých tkání v těle. Je to terapie, která se zvláště hodí pro lidi, kteří trpí chronickou únavou a dalšími problémy spojenými se stresem - a věřte mi, to jsem byla já do těla.

Podívejme se na principy Breussovy masáže

Breussova masáž je založena na těchto čtyřech základních principech: uvolňování svalového napětí, zlepšení cirkulace krve, odbourání škodlivých látek a pozitivní vliv na psychiku. To vše se dosahuje specifickou technikou masáže dokonale zvládnutou jen certifikovanými terapeuty.

Není to jen o tom ležet a nechat se hýčkat. Když se vám podaří opravdu se ponořit do toho, co se děje, můžete zažít hluboké uvolnění a zbavit se energie, která vás drží v ospalém vleku. To je to, co mě na tom tak ohromilo! Konečně mohu prožívat svůj den s plnou energií, aniž bych si musela každou hodinu dávat pauzu.

Přínosy Breussovy masáže

Breussova masáž má mnoho výhod, a nikoli jen pro ty z nás, kteří trpí téměř neustálou únavou. Bez ohledu na to, jaký je váš životní styl nebo jaké máte návyky, určitě vám tato masáž přinese pozitiva. Není divu, že je tak oblíbená po celém světě.

Hluboké uvolnění

První výhodou je hluboké uvolnění. Ne, vážně, když říkám hluboké, myslím tím opravdu hluboké. Jako pokejte se na dno oceánu hluboké. Při masáži se uvolňují vaše svaly a tím se snižuje napětí a stres v těle. Pocity napětí a stresu jsou často hlavními příčinami únavy. Takže pokud můžete snížit tyto pocity, budete se cítit energičtěji a lépe.

Zlepšená cirkulace

Zlepšená cirkulace je dalším benefitem. Krev přenáší kyslík a živiny do našich svalů a orgánů, takže pokud máte dobrý oběh, vaše tělo bude pracovat efektivněji. A když vaše tělo pracuje efektivně, budete se cítit energičtěji.

Odbourání škodlivých látek

Třetí přínos je odbourání škodlivých látek z těla. Během masáže jsou stimulovány lymfatické uzliny, což pomáhá tělu zbavit se odpadních látek a toxinů. To může přispět k lepšímu pocitu pohody a mít pozitivní vliv na celkovou úroveň energie.

Pozitivní vliv na psychiku

Nakonec je tu pozitivní vliv na psychiku. Pro mě, kdo jsem prošla obdobím extrémní únavy a stresu, je to klíčové. Nejen, že se cítím lépe fyzicky, ale i psychicky. To je něco, co si nemůžete koupit.

Pokud o Breussové masáži ještě pochybujete, chci vám říci jedno: vyzkoušejte to! Opravdu vám může pomoci a opravdu může zlepšit váš život. Já jsem si o tom jistá. A jak už jsem se zmínila dříve, možná vám to dokonce zachrání den!