Aromaterapeutická masáž: Co byste měli vědět?

Aromaterapeutická masáž: Co byste měli vědět?

Co je to Aromaterapeutická masáž?

Jestliže neznáte aromaterapeutickou masáž, na první pohled by se mohlo zdát, že to je něco jako masáž provoněnou svíčkou, ale ne! Aromaterapeutická masáž je mnohem víc. Je to uklidňující a uvolňující terapie, kde je použití esenciálních olejů klíčem. Konkrétní směs olejů do sebe pokožka pohlcuje, když terapeut provede hladké a rytmické pohyby. A víte co je na tom nejlepší?

Aromaterapeutická masáž je jedním z nejrozšířenějších typů alternativní medicíny po celém světě. A není těžké pochopit proč. Tato technika kombinuje sílu doteku s léčebnými vlastnostmi esenciálních olejů pro hlubokou relaxaci a obnovu těla a mysli. Prostě to zní jako hudba pro stresované tělo a unavenou mysl, že?

Původ Aromaterapeutické masáže

A teď se dostáváme k části, kterou osobně miluji – historii a původu věcí. Protože pro mě, jakmile znám, odkud něco pochází, získávám hlubší pochopení a úctu k tomu. Aromaterapeutická masáž má své kořeny dlouho před naší érou, a to v prastarých civilizacích jako jsou Egypt, Řecko a Řím.

V těchto dobách byly esenciální oleje používány pro léčení tělesných a duševních nemocí. Uhodli jste to: masáž s esenciálními oleji byla součástí každodenního života. Takže, když se cítíte trochu extravagantně po vaší aromaterapeutické masáži, vzpomeňte si, že to jen pokračujete v tradici starých civilizací!

Jak funguje Aromaterapeutická masáž? Szavajte - Věda!

Nyní přijde ta část, kde se někteří z vás možná trochu zaleknou – věda. Ale nebojte se, protože já tu jsem, abych to vysvětlila tak jednoduše, jak jen to bude možné. Koneckonců, nejsem vědkyně, jsem jen někdo, kdo se do toho zamilovala a doufám, že se vám to zalíbí také!

Podstata aromaterapeutické masáže spočívá v kombinaci dvou hlavních komponentů – fyzických (samotná masáž) a chemických (esenciální oleje). To může znít jako něco z chemické laboratoře, ale opravdu to je, jak to funguje.

Při masáži, manipulace s tělem pomáhá uvolnit napětí ve svalech, zlepšuje krevní oběh a podporuje relaxaci. Ale to je jen polovina toho, co se děje. Druhá polovina je tam, kde přicházejí na řadu esenciální oleje.

Tyto přírodní oleje jsou vysoce koncentrované a obsahují látky z rostlin, z nichž byly získány. Když jsou tyto oleje aplikovány na kůži, její teplo jim pomáhá rychle se vstřebat. Jakmile jsou v těle, tyto oleje ovlivňují náladu a funkci těla různými způsoby - posilují imunitní systém, uklidňují nervy, povzbuzují krevní oběh a mnoho dalších.

Výběr správných esenciálních olejů pro Aromaterapeutickou masáž

Nyní jste se dozvěděli, jak aromaterapeutická masáž funguje, možná si říkáte: "Ano, Alena, chápu, ale jaké oleje bych měla použít?" No, to je otázka na milion korun!

Existuje nespočet esenciálních olejů a každý z nich má své specifické vlastnosti. Takže výběr oleje bude záviset na tom, co potřebujete. Chcete se cítit uvolněněji? Pak je tady levandule. Chcete povzbudit svůj imunitní systém? Pak zkuste eukalyptus. Chcete se cítit veselí a energičtí? Citrusy jsou tady pro vás!

Vždy je dobré konzultovat výše uvedené s odborníkem, který vám může poradit, jaké oleje jsou pro vás nejlepší. A samozřejmě, jako se všechno říkat musí, je vždy nezbytné se otestovat na alergickou reakci, než začnete používat jakýkoli nový olej. Bezpečnost především, dámy a pánové!

Benefity Aromaterapeutické masáže

Pojďme projít některé z hlavních přínosů, které můžete získat z aromaterapeutické masáže. Kromě toho, že se cítíte jako bohyně z dob starověkého Říma, zde jsou další skvělé výhody.

  • Zlepšení krevního oběhu: Jak jsem už dříve zmínila, masáž pomáhá zvýšit krevní oběh. To je skvělé pro celkové zdraví těla a podporuje hojení.

  • Uklidňuje mysl: Esenciální oleje, jako je levandule nebo růže, jsou známé svými uklidňujícími vlastnostmi. Pomoct to může při úzkosti nebo nespavosti.

  • Podporuje správnou funkci těla: Jakmile jsou esenciální oleje vstřebány do těla, mohou podporovat a normalizovat funkci různých tělesných systémů.

  • Pozitivně ovlivňuje náladu: Některé oleje, jako jsou citrusy, mohou povzbudit a zlepšit náladu. Pokud se cítíte trochu modře, toto je skvělá volba.

Moje zkušenost s Aromaterapeutickou masáží

Nyní, když už víte vše, co byste měli vědět o aromaterapeutické masáži, ráda bych se podělila o svoji zkušenost. Ano, foam rollery a jóga jsou skvělé, ale občas si chtějte udělat něco extra speciálního pro sebe. A aromaterapeutická masáž je presně to!

Je to asi rok, co jsem začala pravidelně navštěvovat masérku, která je expertkou na aromaterapeutickou masáž. Za tu dobu se moje kvalita života značně zvýšila. Cítím se energičtěji, lépe spím a mám méně stresu. A to vše díky této jedinečné kombinaci doteku a aroma terapie.

Výběr esenciálních olejů je pro mě také vzrušující. Vždycky se těším na to, jaký olej zvolíme tentokrát - budu se cítit uklidněně, energicky nebo snad plná vitality? Možnosti jsou nekonečné a to je to, co mi na aromaterapeutické masáži nejvíce vyhovuje.

Moje kočka Mína se mě po návratu vždy snaží očichat, jakoby byla zmatená těmi novými vůněmi. Je komické vidět její zmatený výraz, když se snaží pochopit, co se to se mnou stalo!

Chcete-li si dopřát skutečně regenerační zážitek pro tělo a mysl, pak je aromaterapeutická masáž pro vás. Věřte mi, nebudete litovat. Tak co na to říkáte? Jste připraveni vyzkoušet aromaterapeutickou masáž?