Poznejte přínosy čokoládové masáže pro vaši pokožku

Poznejte přínosy čokoládové masáže pro vaši pokožku

Úvod do království čokolády

Mám jednu sladkou tajnou, kterou bych chtěla s vámi podělit. Takovou, která nejen, že skvěle chutná, ale dokonce je výborná i pro vaši pokožku. Ne, nemluvím zde o čokoládovém zákusku, ale o čokoládové masáži! Můj psík Max by byl pravděpodobněk velmi zklamaný, kdybych měla čokoládu jen pro sebe, protože ví, jak moc ji miluju, vždyť kdo by ne? Ale pojďme se nyní soustředit na to, jak úžasná je čokoláda pro naši pokožku.

Čokoládová masáž je rychle se rozvíjející koncept v kosmetickém průmyslu a má řadu úžasných výhod. Není divu, že se stává stále populárnější. Ať už jde o její antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti nebo o její schopnost posílit krevní oběh a obnovování buněk, můžeme se jen dozvědět, jak moc může být prospěšná pro naši pokožku.

Čokoládová masáž a její blahodárné účinky

První věc, o které musíme mluvit, je reklamní slogan "přináší nový život pokožce" a musím říct, že to se čokoládové masáži skutečně daří. Čokoláda obsahuje mnoho antioxidantů, které bojují proti volným radikálům v těle a pomáhají obnovovat pokožku. Její hojivé vlastnosti jsou neuvěřitelné, jakoby se vám jemně třením vtírala čokoláda do těla, jako kdybyste měli vlastní mini fontánu z čokolády!

Ale nemyslete si, že je to jen o vůni. Čokoládová masáž je vážná věc a má mnoho výhod. Když se čokoláda tře do pokožky, pomáhá uvolnit endorfiny, které vyvolávají pocit štěstí a zábavy. Zároveň pomáhá odstraňovat mrtvé buňky a pomáhá v těle produkovat nové, čisté buňky. Dokonce stimuluje produkci kolagenu, který je zodpovědný za pružnost a pevnost pokožky. Je to jako kdybyste sladkými hrudkami čokolády masírovali svou obličejovou pokožku, což může být skutečně povznášející zážitek.

Následky čokoládové masáže: Ani ne tak sladká koupel

Samozřejmě, po čokoládové masáži je potřeba se občas vykoupat. Ne, opravdu! Čokoláda na vaší pokožce může zanechat některé zbytky, které si budete chtít opláchnout. A nechtěla bych, aby si někdo myslel, že jsem začala dělat čokoládové masáže jen proto, abych mohla posléze vstoupit do lahodně voňající čokoládové lázně. Ale musím přiznat, že to má své kouzlo. Vždyť si představte, že by vám mohl někdo třít čokoládou celé tělo a vy byste se poté ponořili do horké lázně. Neznie to jako dokonalý večer?

Konec konců, čokoláda je známa tím, že má mnoho výhod pro tělo, takže proč bychom si nemohli dopřát trochu luxusu? Navíc, vůně čokolády pomáhá relaxovat, uklidnit a zklidnit mysl. To všechno vede k lepšímu spánku a to zase vede k lepší pokožce.

Tipy pro čokoládovou masáž doma

Pokud chcete zkusit něco nového a trochu odvážného, mohli byste si sami doma vyzkoušet čokoládovou masáž. Doporučuji si zakoupit kvalitní čokoládu, nejlépe s vysokým podílem kakaa. Rovněž doporučuji mít po ruce dvě ručníky - jeden pro utření čokolády a druhý pro její zbytečný odchod na gauč či podlahu.

Na začátek byste měli rozpustit čokoládu v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni. Po získání tekuté hmoty můžete začít se svou masáží. Začněte na jedné straně těla a po dokončení masírujte druhou polovinu. Nezapomeňte na krk a dekolt. Po dokončení masáže se nechejte pár minut odpočívat, než opláchnete zbytek čokolády. A nezapomeňte, všechno to je o relaxaci a užití!

Věřte mi, že po této sladké masáži budete mít pocit, že jste se právě vrátili z wellness centra. Vaše pokožka bude jako nová, plná života a energie, a co je nejdůležitější, bude vyzařovat krásu. A nebojte se, pokud vám nějaká z té čokolády uteče, Max ji určitě rád sní!