Co je to hot stone relaxační masáž

Co je to hot stone relaxační masáž

O čem je hot stone masáž

Měla jsem kdysi dobu, kdy mi bylo téměř padesát let, vážila jsem více než jsem chtěla, přestala jsem běhat a cokoliv dělat, co by mě jakýmkoliv způsobem namáhalo. Do této tiché, temné a poněkud zoufalé doby mi zavolal můj přítel s nabídkou "hot stone masáže". Znělo to jako něco, co by mi vyhovovalo. Ležet na teplém kamenu v prostředí vonícím éterickými oleji, být držena v teple a klidu... kdo by odolal?

A tak jsem zařadila hot stone masáž do svého života, a otevřela dveře nekonečnému poznávání a lásky ke kamenům. Hot stone masáž, jak název napovídá, je technika masáže za použití teplých kamenů. Ale nejsou to jenom "kameny". Kameny používané v hot stone masáži jsou obvykle ploché a hladké, ideální pro ukládání tepla a uvádění těla do stavu hluboké relaxace.

Historie a původ hot stone masáže

Hot stone masáže existence nese dlouhonohou historii zasahující až do starověkých dob. Kameny byly používané jako léčivé nástroje v mnoha kulturách po celém světě, včetně starověkého Egypta, Číny a Indiánů z Ameriky. Byli to právě Native Americané, kteří kameny zahřáli, umístili je na tělo a použili je ke zmírnění bolesti a napětí. Bylo to prosté, bylo to přírodní, a bylo to efektivní. Hot stone masáž je nyní moderní fenomén a je používána v lázních a wellness centrech po celém světě.

Výhody hot stone masáže

Hot stone masáž má mnoho výhod. V první řadě posiluje chuť k jídlu, zlepšuje funkci jater a zvyšuje vylučování škodlivých látek z těla. Dále se věří, že zlepšuje imunitní systém a snižuje riziko onemocnění. Kromě fyzických výhod hot stone masáž také přináší psychické výhody, jako je například snížení stresu a úzkosti, zlepšení nálady a příznivý vliv na kvalitu spánku.

Kroky hot stone masáže

Jak vypadá hot stone masáž? Začněte tak, že se na svůj záda položíte na masážní stůl pokrytý teplými a hladkými kameny. Když jste pohodlně uloženi, terapeut začne provádět masáž pomocí kamenů. Bude se kameny posouvat po vaší kůži, aby uvolnil napětí a svalové uzly. Některé kameny mohou být ponechány na určitém místě po určitou dobu, aby dodaly hluboké teplo do těla.

Co si přinést na hot stone masáž

Vzhledem k tomu, že hot stone masáž je metoda terapie, která je relaxační a klidná, není potřeba se oblékat do něčeho určitého. Ale když už přijdete, dejte si na sebe něco lehkého a pohodlného, abyste se cítili uvolněně a šťastně. Nepotřebujete si přinést kameny - masér je připraví pro vás. Nenechte se ovšem oklamat tím, že na vás bude někdo "házet kameny", jak jsem se já kdysi bála. Je to proces, který je velmi šetrný a pozorný k vašemu tělu.

Akční body po hot stone masáži

Po hot stone masáži, je důležité vzít si čas pro své tělo a duši. Pijte hodně vody, aby se vaše tělo zbavilo toxinů, které byly uvolněny během masáže. Jezte lehké jídlo a vyhýbejte se fyzické námaze. Pokud je to možné, dopřejte si dlouhou, příjemnou procházku nebo meditaci.

Takže, hot stone masáž není jen o teplých kameních na vašem těle. Je to o spojení těla a mysli, je to o uvolnění napětí a bolesti, je to o ocenění tichosti a pohody, je to o uctění přírody a jejích léčivých sil. Je to o cestě k harmonii a láskyplnému spojení s vaším kamenem, který vám poskytuje základ pro hlubokou a zklidňující relaxaci. S láskou v srdci, Libuše.