Vyzkoušejte indickou masáž hlavy a zbavte se stresu

Vyzkoušejte indickou masáž hlavy a zbavte se stresu

Co je indická masáž hlavy?

Nikdy jsem nezapomněla na to, jak jsem poprvé vyzkoušela indickou masáž hlavy. Byla jsem nervózní a napjatá, ale po pár minutách jsem se cítila jako v ráji. Tento rituál se nazývá také jako "Champi" a pochází z Indie, kde je součástí každodenní rutiny mnoha místních lidí. Právě jeho unikátní technika, která spočívá v práci na hlavě, obličeji, krku a ramenou, vám může přinést mnoho blahodárných účinků. Ale vězte, že tento typ masáže není jen o fyzickém doteku. Je to holistický přístup, který se opírá o tisíciletou tradici ajurvédy.

Jaké jsou výhody indické masáže hlavy?

Indická masáž hlavy může přinést řadu pozitivních výsledků. Jedním z nich je například zlepšení prokrvení hlavy a zdraví vlasů. Ale to není vše. Masáž napomáhá také uvolnění stresu a úzkosti, které se často projevují jako ztuhlost v ramenou a krku. Osobně jsem zaznamenala značnou úlevu od napětí a migrén po několika sezeních. Má také skvělé výsledky při léčení poruch spánkového rytmu. Mám jednu příhodu s mou dcerou Eliškou, která měla problémy se spaním. Po několika sezeních indické masáže hlavy se její spánek výrazně zlepšil!

Indická masáž hlavy - Postup

Jestliže jste zvědaví, jak taková masáž probíhá, mohu vám prozradit, že to není nikterak složité. Většinou je doprovázená relaxační hudbou a vůněmi, které vám pomůžou uvolnit se a zapomenout na každodenní stres. Během masáže se masér zaměří na body napětí na vaší hlavě, obličeji, krku a ramenou. Používá hrubé i jemné techniky, aby stimuloval průtok krve a uvolnil napětí. Některé masáže mohou zahrnovat i použití olejů, které mohou příjemně hydratovat pokožku.

Doma? Proč ne!

Není výjimkou, že mnoho lidí se rozhodne vyzkoušet indickou masáž hlavy i doma. Je to skvělá relaxační technika, kterou můžete sdílet s partnerem či rodinou. Moje druhá dcera Dorota se dokonce rozhodla zapsat se na kurz indické masáže hlavy a já musím říci, že se její dovednosti staly nezbytnou součásti našich rodinných večerů.

Indická masáž hlavy pro děti

Indická masáž hlavy je skvělý způsob, jak pomoci vašim dětem relaxovat a zvládnout stres. Moje dcery ji milují! Jemné dotyky hlavy a obličeje je uklidňují a pomáhají jim lépe spát. Ale to není vše. Tato masáž také může posílit imunitní systém vašeho dítěte a zlepšit jeho koncentraci.

Tipy a triky pro indickou masáž hlavy

Chcete-li se pustit do indické masáže hlavy, mám pro vás několik tipů. Především je důležité vytvořit klidné a relaxační prostředí. Zapalte svíčky, pusťte relaxační hudbu. Navíc je vhodné používat oleje pro lepší a pohodlnější masáž. Osobně preferuji kokosový nebo mandlový olej, které jsou vhodné i pro pokožku hlavy a vlasů.

Rozlučte se se stresem!

Indická masáž hlavy je skvělou příležitostí, jak najít chvíli jen pro sebe a oprostit se od každodenního stresu. A to je něco, co my všichni v dnešní uspěchané době opravdu potřebujeme. Miluji ten pocit naprostého klidu a uvolnění po masáži hlavy. Je to jako kdyby mi někdo vzal břemeno z ramen. Takže pokud hledáte způsob, jak se zbavit stresu, vřele doporučuji vyzkoušet indickou masáž hlavy. Rozlučte se se stresem a užijte si chvíli naprostého klidu a harmonie!