Naučte se techniky antimigrenózní masáže a zvládněte své migrény

Naučte se techniky antimigrenózní masáže a zvládněte své migrény

Co je migréna a proč se objevuje

Neměl by být nikdo, kdo by migrénou "neprošel". Ať už jste si mysleli, že jste měli "jen" silnou bolest hlavy, nebo vás opravdu zasáhla plná síla migrény, víte, jak je to nepříjemné. Migréna je ve skutečnosti závažná a velmi bolestivá forma bolesti hlavy, která se obvykle projevuje na jedné straně hlavy a může být doprovázena fotofobií (přecitlivělostí na světlo), fonofobií (přecitlivělostí na hluk) a závratěmi. A ne, není to něco, co by jste mohli "odchodit" nebo "vydechnout". O to víc je důležité se vybavit vhodnými "zbraněmi" na boj s touhle potvorou.

Antimigrenózní masáž: Proč a jak funguje

Antimigrenózní masáž pomáhá zmírnit či dokonce zastavit bolest migrény tím, že stimuluje určité body na těle. Když masírujeme tyto body, vyvolává to uvolnění napětí v těle. A s uvolněním napětí se snižuje i intenzita bolesti. A není to jen o fyzickém uklidnění, masáže také pomáhají uklidnit mysl. Je to vlastně taková meditace dotykem. A víte co je na tom nejlepší? Můžete si to udělat sami, kdykoli potřebujete!

Ovládněte svou migrénu: Základní technika antimigrenózní masáže

Pokud jste dosud neměli zvláštní zkušenosti s masážemi, může se vám to zdát trochu složité. Ale nemějte strach, ve skutečnosti je to celkem jednoduché. Základem je rozpoznat body, které když masírujeme, snižujeme náš pocit bolesti. Těchto bodů je několik, a každý z nich reaguje na určitý druh tlaku. Než začnete masírovat, je důležité vědět, jaký druh tlaku je pro vás vhodný. Pamatujte, má to být příjemné a uklidňující, ne další zdroj bolesti.

Antimigrenózní masáž doma: Praktické rady a triky

Sama dělám antimigrenózní masáže doma a nemám s sebou vždy k dispozici profesionální maséra. Nemusíte se bát, že byste si nějak ublížili – je to opravdu jednoduché a bezpečné. Já vám představím několik jednoduchých technik, které můžete zkusit doma. Jde třeba o masáž spánků a oblasti kolem uší, masáž krku a šíje nebo masáž rukou. Uvidíte, jak moc vám to může pomoci.

Fyzické cvičení na zmírnění migrény

Jednou z kouzel migrény je ta, že často vyžaduje určitý druh pohybu ke svému zlepšení. I když jsem sama musela zvládnout nutkání zůstat v posteli a temnotě, vždycky se mi vyplatilo vstát a začít se hýbat. Proto byste měli zahrnout nějakou formu fyzické aktivity do svého dne, ať už je to jen procházka nebo joga. Já sama miluji jógu a je pro mě skvělým způsobem, jak udržet tělo i mysl v rovnováze.

Strava a migréna: Mít pod kontrolou jídlo

Jednou ze základních věcí, které potřebujete mít na paměti při zvládání migrény, je vaše strava. Některé potraviny mohou zhoršit vaše symptomy, zatímco jiné mohou pomoci zmírnit vaše bolesti. Sama jsem na to přišla tvrdou cestou, protože jsem jednou snědla třešně a skončila jsem s nejhorší migrénou, jakou jsem kdy měla.Šťastně pro vás, dnes už víme mnohem víc o vztahu migrény a stravy, takže se nemusíte učit tak těžkým způsobem, jako jsem se učila já.