Antimigrenózní masáž jako přirozený způsob léčby migrény

Antimigrenózní masáž jako přirozený způsob léčby migrény

Úvod do světa antimigrenózní masáže

Vypadá to, že lékařský průmysl se znovu podívá na přirozené a holistické způsoby léčby bolesti. Jednou takovou metodou je antimigrenózní masáž, což je speciální typ masáže zaměřený na zmírnění a prevenci migrény. Ale co vlastně je migréna? Migréna je typ intenzivní bolesti hlavy, která je často doprovázena jinými špatnými příznaky jako je nevolnost, závrať a citlivost na světlo nebo zvuky.

S migrénou se svářím již dlouhá léta. Je to jako nepozvaný host, který přijde v nejdřívejších ranních hodinách a neodchází až do večera. Je to naprosté utrpení. A tak jsem brázdil internetové stránky a hledal způsoby, jak se tohoto nepříjemného hosta zbavit. A tak jsem narazil na antimigrenózní masáž.

Co je to antimigrenózní masáž?

Když se řekne "antimigrenózní masáž", mnohým z nás se vybaví obraz pohodového večera, kdy si lehneme na masážní stůl a necháme se hýčkat pohladitelnými rukama maséra. Ale antimigrenózní masáž je trochu jiná. Cílem antimigrenózní masáže je zmírnit bolest migrény a zamezit budoucím záchvatům. Maséři používají různé techniky, včetně tlakové terapie, reflexní terapie a dalších, aby zmírnili napětí a stres, které často předcházejí migréně.

I když to může znít složitě, je to vlastně jednoduchý proces. Masér začne masáží oblasti hlavy, krku a ramen, které jsou často těsně spojeny s bolestí migrény. Následně se přesune na jiné body na těle, které mohou ovlivnit migrénu, jako jsou ruce, nohy a břicho. Proces se opakuje až do dosažení maximálního uvolnění a pohody.

Jaké jsou výhody antimigrenózní masáže?

Antimigrenózní masáž nabízí takové výhody, že se může stát součástí vašeho životního stylu. Díky svému zaměření na příčiny migrény může masáž snížit frekvenci migrénových záchvatů a zmírnit jejich intenzitu. Také se zdá, že má příznívý vliv na celkový pocit pohody - pokud máte někdy po tvrdém dni pocit, že vám je tejden tréninku, antimigrenózní masáž by mohla být právě pro vás.

Další skvělou věcí na antimigrenózní masáži je, že nezahrnuje žádné léky. To znamená, že nemusíte se obávat nežádoucích vedlejších účinků, které často přicházejí s užíváním léků. To je ideální pro ty, kdo se snaží žít zdravější a přirozenější život.

Antimigrenózní masáž a já

Sám jsem tuto terapii vyzkoušel a mohu říct, že mi to hodně pomohlo. Abych byl upřímný, nebylo to příjemné. První pár minut bylo dost bolestivých. Ale když jsem se uvolnil a nechal maséra, aby dělal svou práci, cítil jsem, jak napětí opouští moje tělo. Měl jsem pocit, jako bych letěl. Po masáži jsem se cítil úplně odpočatý a v klidu. A nejlepší na tom všem je, že mě migréna opustila na celý týden. To se mi ještě nikdy nestalo.

Rád bych zdůraznil, že tato terapie nefunguje na jediný pokus. Je důležité ji zařadit do svého pravidelného harmonogramu a držet se jej. Na začátku jsem chodil na terapii jednou týdně. Teď to je jednou za měsíc.

Tipy pro účinnou antimigrenózní masáž doma

Ačkoliv je pro nejlepší výsledky důležité jít k profesionálnímu masérovi, existují také způsoby, jak si poskytnout úlevu od migrény doma. Můžete si například zakoupit speciální měkké míčky pro akupresurní masáž a používat je na oblastech hlavy a krku, které jsou často postiženy migrénou, jako jsou temeno hlavy, zátylok a okolo uší.

Je také důležité se naučit správnou techniku a mít správné nástroje. Třeba si i můžete zakoupit příručku o masáži nebo se přihlásit do online kurzu o masáži. Ale nezapomeňte, že ať už se kteroukoli technikou rozhodnete, nejdůležitější je vzít si čas, relaxovat a být trpělivý.

Závěrem

Migréna je nepříjemná a často zákeřná nemoc, která může způsobit obrovské utrpení a omezení v každodenním životě. Antimigrenózní masáž je přirozený a neinvazivní způsob léčby, který má potenciál zmírnit migrénní symptomatologii, zlepšit celkovou kvalitu života a snížit závislost na léků.

Pokud trpíte migrénou a hledáte přirozený způsob, jak její vliv zmírnit, antimigrenózní masáž by mohla být skvělým řešením. A komu by se nelíbilo mít omluvenku pro hodinovou masáž jednou týdně? Vyskoušejte to a uvidíte.

A kdo ví, možná vás to motivuje k vyzkoušení dalších druhů masáží. Každý kdo má doma psa jako já, může potvrdit, že masáž je skvělý způsob, jak se vzájemně sblížit s našimi čtyřnohými přáteli. Můj Rudolf si masáže vážně užívá. Takže pokud už jste vyzkoušeli všechny druhy masáží pro sebe, proč nezačít s masáží pro vaše mazlíčky?