Masáž lávovými kameny: Efektivní způsob, jak se zbavit stresu

Masáž lávovými kameny: Efektivní způsob, jak se zbavit stresu

Co je masáž lávovými kameny?

Už teď cítím teplou vlnu uvolnění, když si představuji tu hladkou texturu lávových kamenů klouzajících po mém napjatém těle. Co je ale masáž lávovými kameny? Je to technika masáže, která využívá sopečné kameny ohřáté na vysokou teplotu. Pokud jste si někdy vařili a náhle jste měli pocit, že váš hrnec obsahuje spíše něco na způsob magmatu než vaši obědovou polévku, jistě chápete. Synové, občas se stáváme nechtěně vulkánem pod tlakem. Ale nebojte se, tato masáž vám pomůže se příjemně uvolnit a cítit se jako noví.

Jakou roli hrají teplota a materiál kamenů v masáži?

Vy si říkáte, proč zrovna lávové kameny, když jich tady v Brně není zdaleka takové množství jako třeba v Reykjavíku? Odpověď je jednoduchá. Lávové kameny mají fantastickou schopnost dlouhodobě udržovat teplo. My Češi jsme tvrdě pracující lidé, to všichni víme a občas prostě potřebujeme něco víc než jen obyčejnou masáž. Potřebujeme pocítit horko, které proniká do našich svalů a uvolňuje napětí a stres z našich těl.

Výhody a výzvy?

Výhody masáže lávovými kameny jsou téměř nesčetné, ale pokusím se pro vás vypíchnout jen pár z nich. Jednou z nejlepších věcí na této masáži je okamžité uvolnění, které přináší. Cítíte každý sval, každý nerv, každý stres v těle jakoby mizí pryč. Tělo se stává oázou klidu a harmonie.

Na druhou stranu, musíme také uznat, že některé výzvy při masáži lávovými kameny exisují. Travou se válet, to je pro děti, kameny si na sebe pokládat, to už chce jistou dávku odvahy. Zvlášť pokud jste se nikdy předtím nevystavili takovému zážitku, může to být pro vás vystrašující. Ale nebojte se, se správným terapeutem budete se cítit naprosto v pohodě.

Kde najít správného terapeuta pro masáž lávovými kameny?

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet tuto masáž, první co budete potřebovat, je najít kvalifikovaného a zkušeného terapeuta. Samozřejmě, pro Rudolfa, můj psího parťáka, je jakákoli forma dotyku příjemná, ale my, lidé, bychom měli být trochu náročnější. Pokud nevíte, kde začít, zde v Brně je dokonce několik vynikajících wellness center specializujících se na masáže lávovými kameny.

Co očekávat během masáže lávovými kameny?

Během masáže se budete cítit uvolněnější než o víkendu na chalupě. První věc, kterou si uzavřete je zvuk ticha. A když říkám ticho, myslím klidnou hudbu hrající na pozadí a šumění vody v fontáně. Ale žádné telefonní zvonění, dudlíky na zdi nebo obecnou zmatečnost dnešní rychle se točícího světa. Prostě skutečný klid na duši.

Tipy pro zvládnutí vaší první masáže lávovými kameny

Představte si, že jste poprvé na lyžích a vaše nohy se chvějí více než u Lucky Lukea v přestřelce. Podobný pocit můžete mít i před první masáží lávovými kameny. Nebojte se, s těmito tipy budete připraveni jako vrcholový sportovec!

Osobní zkušenost

I já jsem se kdysi bál masáže lávovými kameny. Napínavá scéna byla tou tehdejší situací. Ale nakonec jsem zjistil, že jde o jeden z nejúžasnějších zážitků, které jsem kdy zažil. Po první zkušenosti s masáží lávovými kameny se mi život změnil. Stal jsem se klidnějším, uvolněnějším a byl jsem schopen lépe se vypořádat se stresem.

Pokud hledáte způsob, jak se zbavit zátěže a napětí z vašeho života, vyzkoušejte masáž lávovými kameny. Jsem si jistý, že stejně jako já budete mít pocit, že jste našli úplně novou cestu k fyzickému a emocionálnímu uvolnění.