5 tipů, jak si užít relaxační masáž

5 tipů, jak si užít relaxační masáž

Příprava na masáž: Relaxace začíná předem

První věc, kterou si musíme uvědomit, je, že skutečná relaxace začíná ještě předtím, než se vůbec dostaneme na masážní stůl. Když se připravujete na masáž, je důležité se dostat do relaxačního stavu mysli. To může znamenat meditaci, čtení klidné knihy, nebo jen poslech uklidňující hudby. Když se dostanete do správné nálady, může to pomoci zvýšit účinky masáže a umožnit vám skutečně se odpojit a vychutnat si zkušenost.

Pamatujte, že tento tip se týká také vašeho fyzického stavu. Například je důležité jíst lehký jídlo předem a hydratovat tělo pitím dostatečného množství vody. Nemluvě o tom, že je třeba se uvolnit a vyhnout se rychlému tempu a stresu před masáží.

Tomáš, můj manžel, vždy praví, že nejlepší způsob, jak se připravit na masáž, je vytvořit si tiché a klidné prostředí. A mohu potvrdit, že jeho rady opravdu fungují. Když se cítím uvolněně už předtím, než začne masáž, je celý zážitek mnohem příjemnější.

Volba správného terapeuta: Důvěra je klíčem

Zcela zásadní je také volba dobrého maséra nebo masérky. Masáž je velmi intimní záležitost, a tak by se měl ten, kdo masáž provádí, cítit dobře a měli byste mu důvěřovat. Můžete se zeptat přátel nebo rodiny na nějaké doporučení nebo třeba zkontrolovat recenze online. Vždy je také dobré se sejít s masérem nebo masérkou předtím, než si objednáte masáž, abyste zjistili, jestli se s ním cítíte dobře.

Podle mého názoru není nic horšího, než jít na masáž a cítit se v neklidu kvůli tomu, kdo mi masáž dělá. Jsem přesvědčena, že si každý zaslouží dokonalou masáž a je důležité se při jejím výběru cítit v pohodě.

Zvolte si masáž podle svých potřeb: Nemusíte jít vždy na švédskou masáž

Znáte ten pocit, když jste byli na masáži a necítili jste, že vám to přineslo to, co jste očekávali? Je to pravděpodobně proto, že jste si nevybrali správný typ masáže pro vaše potřeby. Existuje tolik druhů masáže - od hluboké tkáňové masáže pro ty, kteří potřebují intenzivnější masáž, až po relaxační aromaterapeutickou masáž pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Je důležité, abyste si udělali čas, aby jste zjistili, jaký typ masáže je pro vás nejvhodnější.

Nejlepším způsobem, jak zjistit, jaký typ masáže je pro vás nejvhodnější, je být upřímný a otevřený s terapeutem. Oni jsou odborníci v oboru a mohou vám poskytnout náležité rady.

Vytvoření kvalitních podmínek pro masáž: Místo a atmosféra rozhodují

Jakmile jste našli svého terapeuta a vybrali si typ masáže, měli byste se zaměřit na vytvoření správných podmínek pro masáž. To zahrnuje klidné a uklidňující prostředí, kde se budete cítit v klidu a bezpečí.

Kvalitní podmínky pro masáž také zahrnují pohodlný prostor, kde se můžete pohodlně lehat a není plný rušivých elementů. Jednou z věcí, kterou si v tomto ohledu vážím, je, když je místnost naplněna příjemnými vůněmi a je tam příjemné světlo.

Na konec masáže: Nezapomeňte se pochválit

A konečně, po skončení masáže, je čas k odpočinku a udržení relaxačního stavu. Je důležité nezapomenout na to, že jste udělali něco opravdu dobrého pro sebe a je třeba si to pochválit. Já osobně to dělám tím, že si dopřeju nějaký svůj oblíbený čaj a chvíli si lehnu, abych se dále zotavila.

Opravdu vám to doporučuji, je to jednoduchý, ale účinný způsob, jak prohloubit účinek masáže a prodloužit pocity relaxace.

Na závěr chci říct, že masáž je příležitost pro naše tělo a mysl k regeneraci a relaxaci. Ať už je vaším cílem zlepšit fyzický stav nebo se prostě odpojit od stresu dnešního světa, doufám, že vám tyto tipy pomohou dosáhnout maximálního užitku z vaší další masáže. Pamatujte, že správná příprava a vybíravý výběr mohou udělat obrovský rozdíl. Užijte si to!

S láskou, Eliška.