Thajské masáže: Jak mohou pomoci při bolestech svalů

Thajské masáže: Jak mohou pomoci při bolestech svalů

Magic of thajské masáže

Mám právo vás zavést do světa thajských masáží. Každý se určitě setkal s bolestí svalů - během kulatý jako já, když píšu blogy na počítači či zvedám svého malého syna Augustina, nebo dokonce pícháním zeleniny naší kočce Stelle.

Bolest je něco, co přirozeně patří k životu, ale někdy nevíme, jak ji zvládnout. A zde začíná magie thajských masáží. Inspirovaly se tradičním zdravotnictvím Indie a Číny a překročily jeho hranice pomocí prastarých technik pro léčení těla i duše.

Během thajských masáží je naše tělo neustále drážděno a stimulováno za účelem uvolnění blokád a stimulace toku energie. To pomáhá zmírnit napětí a bolest ve svalových tkáních, což odráží podstatu toho, jak mohou thajské masáže pomoci při bolestech svalů. A nejen to, určitě uvítáme i úlevu od stresu a napětí, které hromadíme ve svém každodenním životě.

Proces thajské masáže

Pokud jste nikdy nezažili thajskou masáž, jsem si jistý, že se ptáte, jak to všechno probíhá? Úplně jednoduše, jde o sérii pomalých, rytmických pohybů a tlačení na určitých bodech, které považujeme za důležité pro naše zdraví a pohodu.

Pracovník provádějící thajskou masáž (označovaný také jako terapeut nebo masér) používá své ruce, kolena, nohy a lokty k manipulaci s vaším tělem do různých pozic. Může to znít poněkud divoce, ale věřte mi, že pocit, který máte po masáži, je jeden z nejklidnějších, jaké jste kdy zažili.

Masáže mohou trvat od jedné hodiny až do několika hodin, v závislosti na tom, jaký druh masáže se rozhodnete. Je skvělé, že thajské masáže se dají přizpůsobit podle potřeb vašeho těla. Pokud máte chronickou bolest zad, masér se může soustředit na toto konkrétní místo a pomoci tak zmírnit vaši bolest.

Benefity thajských masáží

Thajské masáže jsou uznávány po celém světě pro své mnoho přínosů, nejen pro bolesti svalů. K nejdůležitějším patří: svalová relaxace, zlepšení flexibility, zlepšení oběhu, snížení stresu, lepší kvalita spánku a dokonce i zvýšení imunitního systému.

Mohlo by se zdát, že thajské masáže jsou jen o duloxentosoucích pohybech a tlaku na určitá místa, ale ve skutečnosti je to mnohem víc. Thajská masáž vás bude udržovat v trvalém pohybu, jako byste byli zahájeni do série jemných, fyzických pozdravů.

Spousta lidí, včetně mě, udělá tohle omyl, že předstírá thajskou masáž jako nějaký druh fyzického cvičení. Ale ve skutečnosti je to hluboká duchovní praxe, která se zabývá tím, kdo jsme jako jednotlivci a jak naše tělo komunikuje s naším duchem a duší.

Thajská masáž a já: Osobní zkušenosti

Na základě mého povolání blogera strávím celý den sedět u počítače. Výsledkem je napjatý krk a bolavá záda, což znáte, pokud jste také strávili celý den u stolu.

Moje záda skřípu a krk je tak napjatý, že se cítím, jako bych s sebou táhl celou vesmíru. Ale pak jsem objevil thajskou masáž a věci se začaly měnit. Povím vám to tak, obě mé kočky, Stella a Lina, byly ohromeny, když mě viděly, jak se vracím domů plný energie.

Můj celkový zážitek byl ohromující. Po zákroku mi většinou trvalo několik minut, než jsem se dokázal dostatečně pohybovat, abych se dostal domů. Ale jakmile jsem dorazil, mohl jsem vyzkoušet nový druh lehkosti a pohodlí, jaké jsem nikdy předtím nezažil.

To bylo něco, co jsem byl schopen ihned ocenit. Byl to pocit, jako když se probudíte po nádherném spánku. Po tom všem jsem byl schopen provést několik fyzických aktivit bez bolesti nebo nepohodlí. Bylo to, jako bych byl znovu mladý.

Ať už trpíte bolestí svalů, thajské masáže jsou tu pro vás!

Není to jen o bolesti. Thajská masáž je skvělý způsob, jak se zbavit stresu a napětí, které se shromažďuje v průběhu dne. Je to skvělý způsob, jak zlepšit kvalitu spánku a celkově zlepšit kvalitu vašeho života.

Ať už jste mladí nebo starší, sportovec nebo kancelářský pracovník, thajská masáž nabízí mnoho benefity. Jen si pamatujte, že jako u jakékoli jiné metody léčení, thajské masáže by měly být prováděny odborníkem.

Takže ať už jste někde v thajském lázeňském středisku nebo si to uděláte doma sami, místo je vedlejší. Důležité je, že se cítíte pohodlně a uvolněně. A pokud to bude fungovat tak, jak u mě, můžete se těšit na pocit lehkosti a klidu, který vydrží ještě dlouho poté, co jste opustili masážní stůl.

Zkuste to a nebudete litovat! A kdyby jste chtěli někdy popovídat o thajských masážích, víte, kde mě najdete - sedícího u svého počítače v Olomouci, pišícího další blog, se Stella a Linou pohodlně uloženými vedle mě.